czwartek, 21 lutego 2013

Piękne i zdrowe włosy- takie chce mieć każda kobieta


Nie znam chyba osoby, która w pełni byłaby zadowolona ze swoich włosów, zawsze coś...   a to za cienkie, a to się puszą, a to rozdwajają, a to znowuż za gęste, za sztywne itd.  Zazwyczaj jest tak, że to co dla jednych jest udręką, dla drugich jest wręcz marzeniem- tu przykład włosów kręconych i prostych- albo prostujemy włosy żeby pozbyć się niechcianych fal, albo kręcimy, żeby mieć super sprężyste loki:)
Znalazłam na http://polki.pl/uroda_wlosy.html (i zaczęłam wprowadzać w życie:) kilka sposobów na  polepszenie kondycji włosów i  przywrócenie im blasku. Siedem z nich uważam za ważne i dające efekty ekspresowo:)

Szczotkowanie
Najlepiej rano i wieczorem – w ten sposób usuwamy te włosy, które już wypadły, oczyszczamy fryzurę z resztek kosmetyków, a przy okazji pobudzamy mikrokrążenie          w skórze głowy. Dzięki temu włosy będą lepiej odżywione, gęstsze i mocniejsze. Jedna uwaga, szczotkowanie może (poprzez pobudzenie gruczołów łojowych) przyspieszać przetłuszczanie się włosów, dlatego tę czynność najlepiej wykonywać tuż przed ich umyciem .

Mycie według potrzeb
Nie ma uniwersalnej reguły określającej, jak często należy myć włosy. Są tacy, którzy robią to raz w tygodniu, i tacy, którzy muszą wejść z głową pod prysznic dwa razy dziennie. Częstotliwość mycia włosów związana jest z ich strukturą – dlatego róbmy to wedle potrzeby.

Chłód na świeżość
Płucz włosy w chłodnej wodzie. To spowolni działanie gruczołów łojowych, a włosy będą się wolniej przetłuszczały.

Suszenie na 75 %
Wyłączanie suszarki tuż przed całkowitym wysuszeniem włosów, pozwoli włosom naturalnie doschnąć. Wtedy zapobiegniemy nadmiernej utracie wilgoci. Poza tym lekko mokre włosy są teraz modne – można więc od razu wyjść z domu.

Kosmetyki pielęgnacyjne
Szampony i odżywki powinniśmy dobierać odpowiednio do potrzeb naszych włosów.          W układaniu fryzury stawiaj na kosmetyki wielofunkcyjne, zwłaszcza gdy masz włosy cienkie i delikatne. Duża ilość kosmetyków stylizacyjnych zastosowana jednorazowo może obciążać włosy.  W konsekwencji nie wyglądają one dobrze, sprawiają wrażenie przetłuszczonych, szybko tracą elastyczność. Dlatego zamiast pianki i lakieru użyj jednego kosmetyku, np. lakieru, który jednocześnie zwiększy objętość fryzury, utrwali ją, a dodatkowo będzie pielęgnował włosy 
i nada im elastyczność.

Kolor z blaskiem
Jeśli farbujemy włosy, warto stosować szampony chroniące kolor (albo naprzemiennie raz zwykły, a raz do włosów koloryzowanych). Nie tylko zabezpieczają farbę przed blaknięciem, ale też nadają włosom zdrowy ładny połysk (wtedy kolor wydaje się głębszy). Istnieją też specjalne kosmetyki dla blondynek, szatynek i rudych – zawierają pigmenty, które przedłużają kolor i odświeżają jego odcień.

Proste i kręcone bez ryzyka
Zanim użyjesz prostownicy lub lokówki, zabezpiecz włosy kosmetykiem termoochronnym. Wysoka temperatura niszczy włosy, więc to naprawdę ważne. Najlepsze prostownice         i lokówki są te z powłoką ceramiczną. Są łagodniejsze dla włosów niż tradycyjne -nie szarpią i nie niszczą struktury włosa. Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...