środa, 1 maja 2013

Demakijaż


Z demakijażem jest tak: wracamy po ciężkim dniu do domu i ostatnia rzecz jaką chce nam się zrobić to zmywać cały make up, nie mówiąc już o nocnych powrotach z imprez;) Prawda jednak jest taka, że demakijaż jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry twarzy.  Pozwala usunąć z niej brud, kurz, a także zanieczyszczenia fizjologiczne takie jak pot, wydzielinę łojową, które utrudniają skórze właściwe oddychanie.
W trakcie spania odpoczywa nie tylko nasz organizm, ale i skóra.  Dlatego warto wykonać właściwy demakijaż twarzy, a potem relaksować się podczas błogiego snu.
Zapominając o wieczornym rytuale pozbywania się kosmetyków z twarzy, możemy spodziewać się niechcianych efektów- zaskórników, wyprysków, będących konsekwencją zatykania się porów łojowych. Udowodniono, że połowa problemów ze skórą to efekt jej złego oczyszczania. Skóra traci świeży wygląd, staje się ziemista, szara, wygląda na zmęczoną.


Mamy całe mnóstwo kosmetyków do demakijażu twarzy. Możemy używać mleczka, żelu, chusteczek, pianek, jak i wiele innych.

1. Demakijaż powinniśmy rozpocząć od zmycia cieni z powiek, a przy tym usunięcia tuszu do rzęs. Możemy tę czynność wykonać przy pomocy płatka nasączonego odpowiednim płynem, lub tez mleczkiem. Ja używam do tego płynu dwufazowego firmy Delia Cosmetics. W zasadzie kupionego przypadkiem, na wyjeździe. Bardzo dobrze zmywa i cienie i tusze do rzęs, te wodoodporne również. Co ważne nie podrażnia oczu i nie zostawia tłustej warstwy-zawiera sylikonowe składniki.  Ma przyjemny zapach i kosztuje niecałe  8zł.
Wcześniej używałam płynu do demakijażu oczu z Mary Kay, też sprawdzał się świetnie i zapewne nadal bym go stosowała gdybym go nie zapomniała zabrać na wspomniany wcześniej wyjazd- ratowałam się tym co było w drogerii,  na tzw. zastępstwo:)
2. Kolejną czynnością jest zmycie podkładu z całej twarzy. Ja używam płynu micelarnego z FM. Zapach cudny- różany. Delikatnie  zmywa i oczyszcza. Hmmm wada płynu z którą da się żyć- jest gorzki w smaku, więc przed snem zmywam go jeszcze żelem :) Jeśli oczyszczam twarz przed wykonaniem makijażu omijam  po prostu okolice ust:) Koszt- ok. 10 zł.
3. Jeśli do zmywania podkładu z twarzy używamy kosmetyku typu mleczka to następnie zmywamy go za pomocą wacika nawilżonego wodą.
4. Przemywamy twarz żelem do mycia twarzy tudzież pianką. Ja już od dłuższego czasu używam łagodnego krem- żelu nawilżającego z Tołpy. Ma delikatną konsystencję i łagodny zapach- jak zresztą wszystkie kosmetyki z Tołpy:) Koszt- ok. 15 zł.
5. Wklepujemy krem - najlepsze kremy to kremy do stosowania na noc - wieczorem skóra wykazuje największą aktywność. Ja wybrałam krem ultranawilżający bioHyaluron 4D z firmy Eveline do stosowania na dzień i na noc- jeden kosmetyk mniej na półce ;) Koszt- ok. 20zł.Kolejne ważne postanowienie do zapisania-pamiętamy o demakijażu! :)
 


Bye! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...